Assistance ma wiele twarzy. Jedną z nich jest obsługa ubezpieczeń zdrowotnych  05.02.2013

Inter Partner Assistance jest wiodącym dostawcą rozwiązań TPA (Third Party Administrator) dla ubezpieczycieli posiadających w swojej ofercie programy opieki medycznej. Obsługę pierwszej sprawy związanej z organizacją świadczenia medycznego zorganizowaliśmy w lipcu 2011 roku – mówi Marzena Bandurewicz - Dyrektor Linii Biznesowej Zdrowie Inter Partner Assistance. W całym 2012 roku tych spraw było już niemal 70 tysięcy, a poszczególne świadczenia związane z organizacją wizyty czy badaniami lekarskimi liczone są w setkach tysięcy.

Jak to działa? TPA to wydzielona struktura organizacyjna, zarówno pod kątem obsługi dzwoniących pacjentów, badań jakościowych, czy - co najważniejsze - rozwoju i budowy sieci placówek medycznych na terenie Polski. Właśnie dzięki tej ogromnej sieci placówek medycznych, szpitali i ambulatoriów jesteśmy w stanie zaoferować obsługę właściwie dowolnego programu zdrowotnego, o jakim myślą ubezpieczyciele czy banki. Mechanizm funkcjonowania naszych usług opiera się na „wyręczaniu” partnerów ubezpieczeniowych w realizacji konkretnych świadczeń, jakie zostały wykupione przez Klienta finalnego w ramach oferowanych programów ubezpieczeniowych. Innymi słowy TPA to przejęcie całej mechaniki działania programu ubezpieczenia medycznego, włączając w to 100% odpowiedzialność za jakość usług.

Inter Partner Assistance ForMED, czyli podmiot bezpośrednio odpowiedzialny za obsługę programów ubezpieczenia zdrowotnego, pracuje z takimi partnerami biznesowymi jak AXA, Compensa, Generali czy Europa. W 2012 roku najbardziej popularnymi świadczeniami z zakresu opieki medycznej jakie realizowaliśmy na rzecz Klientów Towarzystw Ubezpieczeniowych to konsultacje lekarskie w zakresie chorób wewnętrznych, ginekologii i położnictwa oraz pediatrii.

 

assistance_ipa

 

Co ważne, sieć medyczna budowana na potrzeby świadczeń ubezpieczenia zdrowotnego jest idealnym narzędziem do świadczenia również typowych usług związanych z assistance medycznym. Sieć rozbudowywana jest również z myślą właśnie o tym zakresie usług. Typowe świadczenie assistance medycznego, jak wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki w dowolnym miejscu i czasie na terenie Polski, przestaje być mitem czy problemem do rozwiązania, a stałą się usługą dostępną na jeden telefon. Świadczenia na rzecz ubezpieczeniowych programów zdrowotnych i obsługi programów assistance medycznego tworzą nową jakość dzięki know-how dostarczanemu przez Inter Partner Assistance ForMed.

Kontakt dla mediów:

Kuba Ochal Marketing & PR Manager
T: +48 661 99 44 00
E:jakub.ochal@ipa.com.pl
www.ipa.com.pl

 

 

powrót 

Skontaktuj się z nami